4
(2)

آیا کسب‌وکار محصولات دستساز شما در جذب مشتری ناموفق است؟ آیا سخت‌تر از آنچه که فکر می‌کنید برای جذب مشتری در کسب‌وکارتان تلاش می‌کنید؟ اگر شما به سختی تلاش می‌کنید و سرانجام نتیجه تلاش‌های خود را می‌بینید، درنهایت یاد می‌گیرید که بسیار هوشمندانه‌تر تلاش کنید تا بتوانید با تلاش کمتر، نتیجه مشابه را به‌دست آورید. این کارِ بسیار مناسب و زیرکانه‌ای است.

از طرف دیگر، اگر شما سخت تلاش می‌کنید اما نتیجه‌ای را که به دنبال‌اش هستید نمی‌گیرید، این تلاش و مبارزه‌های بی‌فایده شما می‌توانند ناشی از یک یا چند مورد از ۵ اشتباه خاص در کسب‌وکار محصولات دستساز یا کارآفرینی شما باشند.

 

مطلب زیر را بخوانید تا با این اشتباهات آشنا شوید و درنهایت بتوانید راه‌حل مناسبی برای آنها پیدا کنید

آیا شما نیز این اشتباهات را در کسب‌وکار محصولات دستساز انجام داده‌اید؟

 

۱- مخاطب هدف مناسبی ندارید

 

اولین سوالی که من هنگام تربیت یک کارآفرین جدید می‌پرسم این است که: ” مخاطب هدف شما کیست؟ ” بیش‌تر پاسخ‌ها، پاسخ‌هایی مانند: ” همه افراد جامعه ”  هستند. این نگاه، دیدگاهی مبتنی بر ترس است که به صورت بسیار نادرست تصور می‌کند که اگر کسی را از مخاطب هدف خود حذف کنید، پول کمتری به‌دست می‌آورید. اما برعکس می‌بینیم که هرچه بیش‌تر بر روی یک گروه خاص از مردم تمرکز کنید، پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد. و همچنین می‌دانیم که هرچه سرگرم کننده‌تر باشید، از آزادی بیش‌تری لذت خواهید برد و در کارتان کمتر مبارزه خواهید کرد.

فروش محصولات خود به دفعات فراوان به همان اشخاص پیشین تنها با تغیر دادن نام محصول در هر بار را هدف خود قرار دهید.

عمیقا بر روی ذهن یکی از گروه‌های مشتری خود کار کنید، و سپس آنها را هر روز در مکان‌های مختلف پیدا کنید. انجام دادن این کار باعث می‌شود که شما بتوانید شخصیت مشتری خود را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که مشتری‌هایی که به محصولات شما علاقه دارند می‌توانند به آسانی و در فروشگاه‌های بزرگ و پرجمعیت شما و محصولات‌تان را پیدا کنند.

 

راه‌حل جذب مشتری:

هر ساله مشتری‌های خود را بررسی کنید تا دریابید که چه چیزی باعث می‌شود آنها را انتخاب کنید. اطلاعاتی ( اطلاعات وابسته به آمارگیری نفوس مانند: اطلاعاتی درباره مردمی که در یک گروه و در منطقه خاصی زندگی می‌کنند) مانند: اسم، سن و جنس را دریافت کنید. اما بخش عمده سرمایه‌گذاری خود را برای شناخت دهن و فکر آنها سرمایه‌گذاری کنید: مثلا چه چیزی باعث بیدار ماندن آنها در شب می‌شود؟ بزرگترین چالش‌های آنها و نقاط ضعف آنها چه چیزهایی هستند؟ چه چیزهایی آنها را خوشحال یا غمگین می‌کند؟ چه چیزی الهام‌بخش آنهاست؟ آنها به دنبال چه تغیراتی در زندگی خود هستند؟ برای این کار می‌توانید از سایت‌های نظرسنجی آنلاین استفاده کنید تا تمامی افرادی که علاقه‌مند به استفاده و جواب دادن به نظرسنجی هستند، لینک آن را در تلگرام و اینستاگرام خود به اشتراک بگزارند.

 

2- نقش خود را به عنوان مدیر کسب‌وکار محصولات دستساز به خوبی انجام نمی‌دهید

 

اگر شما به عنوان مدیر کسب‌وکار محصولات دستساز نقش خود را به خوبی انجام ندهید، به خود و کسب‌وکارتان صدمه خواهید زد. من در چندین گروه عضو هستم( از جمله گروه‌های محلی و مجازی) که در آنها افراد بر روی خود و دیگران سرمایه‌گذاری می‌کنند. ما در این گروه‌ها به هم‌دیگر کمک می‌کنیم و نکات و راه‌حل‌هایی را برای کمک به یکدیگر برای حل انواع چالش‌های تجاری ارائه می‌دهیم.

ممکن است بتوانید بسیاری از موفقیت‌ها را به‌تنهایی به‌دست بیاورید، اما در نهایت ممکن است نا امید شوید. تنها کار کردن، باعث می‌شود سرگرمی کم‌تری داشته باشید و از زندگی کردن به عنوان یک انسان باز خواهید ماند. می‌توانید با کار کردن با سایر کارآفرینان خلاق که از موفقیت‌ها، ناکامی‌ها، چالش‌ها و تخصص‌های خود، به نفع خود و سایر افراد استفاده می‌کنند از این سرنوشت جلوگیری کنید.

من نمی‌توانم در بیان ارزش این نوع کار کردن اغراق کنم. افرادی که با کارفرما های موفق در حوزه کارآفرینی در ارتباط هستند، سریعتر از افرادی که فاقد این ارتباط هستند، به محبوبیت و مقبولیت مورد نیاز دست می‌یابند و کسب‌وکار آنها نیز موفق‌تر است. این یک راه هوشمند برای دست‌یابی به موفقیت است.

 

راه‌حل جذب مشتری:

حداقل یک گروه از کارآفرینان هم‌فکر را انتخاب کنید و به آنها بپیوندید. اگر شما نمی‌توانید چنین گروهی را پیدا کنید، سعی کنید خودتان چنین گروهی را ایجاد کنید.

 

۳- یک وبسایت شخصی یا شبکه اجتماعی برای فروش محصولات خود ندارید!

 

ساختن یک وبسایت برای محصولات خود باعث می‌شود وظایف کارآفرینی خود را بهتر از قبل انجام دهید. این کار همچنین به شما کمک می‌کند که افکار خود را سازماندهی و شفاف‌سازی کنید. موتورهای جستجو عاشق سایت‌هایی هستند که به طور منظم دارای محتوای تازه هستند. بنابراین اگر به طور هفتگی مطالب جدیدی در وبسایت یا اینستاگرام خود قرار نمی‌دهید، 52 فرصت مناسب (هر هفته از سال، یک فرصت محسوب می‌شود) و رایگان را در سال برای جذب مشتری های جدید در وبسایت‌تان از دست می‌دهید.

ساخت یک وبسایت یا صفحه اینستاگرام در زمینه‌ کسب‌وکار، به شما قدرت می‌بخشد و به‌عنوان یک کارفرما به شما اعتماد به‌نفس می‌دهد.

شنیده‌ام که بسیاری از کارآفرینان خلاق می‌گویند که به دلیل اینکه چیزی برای گفتن ندارند وبسایت درست نمی‌کنند. حتی اگر شما تصمیم به فروش کالاهای خود به صورت مستقیم و بدون استفاده از وبلاگ دارید، باید راجع به کالاهای خود توضیحی بدهید، اما اگر چیزی برای گفتن راجع به آنها ندارید، باید هرچه زود تر از این کار (فروش محصولات دستساز) صرفه نظر کنید و هرچه زودتر جلوی ضرر مالی، زمانی و روانی را بگیرید!!

 

راه‌حل جذب مشتری:

همین امروز یک وبسایت یا صفحه اینستاگرام درست کنید و مطالب مورد نیاز را در آن به اشتراک بگذارید. نیازی نیست که عالی باشد. راه‌اندازی وبسایت با سیستم تولید محتوای Word Press رایگان است. همین امروز یک وبسایت راه‌اندازی کنید و حد‌اقل هفته‌ای یک‌بار مطالبی را در آن به اشتراک بگذارید. خواهید دید که با این کار کسب‌وکار شما رشد خواهد کرد و به همین ترتیب با تدوام و کسب تجربه، به یک کارفرمای موفق تبدیل خواهید شد.

 

4- لیست مشتری‌های خود را درست نمی کنید!

 

جالب است بدانید که استفاده از فیس‌بوک به عنوان ابزاری برای بازاریابی، رو به کاهش است و در مقابل و مخصوصا در ایران، اینستاگرام با قدرت زیادی از آن جلو زده است.

زمانی که من کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کردم، اولین کاری که انجام دادم، راه‌اندازی یک وبسایت بود. دومین کاری که انجام دادم، انتشار یک خبرنامه ایمیل بود. من هیچ مشتری مستقلی نداشتم و تنها مشترکین من شش نفر از افرادی بودند که هفته گذشته در یک جلسه کارآفرینی از راه صابون‌سازی با آنها ملاقات کرده بودم.

شاید این حقیقت که من یک روزنامه‌نگار بزرگ در دانشگاه بودم به من کمک می‌کرد که بدانم یک خبرنامه برای موفقیت حیاتی است. هرچه بود می‌دانستم که ساخت یک خبرنامه لازمه کسب‌و‌کارم است. 16 سال از آن موقع گذشته و هنوز هم معتقدم که داشتن یک خبرنامه برای رونق بخشیدن به کسب‌وکارم حیاتی است. خبرنامه‌ای مانند ایمیل به شما امکان دسترسی صمیمی به مشتری‌های خود را می‌دهد که سایر رسانه‌های اجتماعی و یا حتی یک وبسایت نمی‌تواند این ارتباط نزدیک و صمیمی را به شما بدهد(شبیه به پیامک). مردم می‌توانند ایمیل یا پیامک‌های‌شان را در اوقات فراغت خود بخوانند و همچنین می‌توانند با استفاده از لینک ارتباطی، با شما در تماس باشند.

به عنوان مدیر کسب‌وکار محصولات دستساز شاید بهتر از همه این باشد که شما مالک خبرنامه خود هستید و آنرا کنترل می‌کنید و همچنین کنترل لیست مشترکینی که ایجاد می‌کنید نیز در دست شما است. همه رسانه‌های اجتماعی می‌توانند در آینده از بین بروند، اما با داشتن یک خبرنامه مانند ایمیل،شما به دلیل دسترسی مستقیم و یک جانبه به مشتری‌های خود، متضرر نخواهید بود. ابزارهای محدودی وجود دارند که مانند یک ایمیل بی‌توانند از ماندگاری طولانی‌مدت کسب‌وکار شما پشتیبانی کنند.

 

راه‌حل جذب مشتری:

اگر مالک یک وبسایت هستید همین امروز برای خود یک خبرنامه مانند: ایمیل درست کنید. من Mail Chimp را توصیه می‌کنم، البته ابزارهای مدیریت و ارسال ایمیل فراوانند.

 

۵- از فناوری در کسب‌وکار محصولات دستساز استفاده نمی‌کنید!

 

یکی از مواردی که من به طور مداوم از صاحبان کسب‌وکار محصولات دستساز می‌شنوم این است که آنها در استفاده از فناوری‌های روز ضعیف هستند. این طرز فکری که درباره خود دارید باعث شده که تلاشی برای ساختن یک ویدیو یا راه‌اندازی وبسایت و یا امتحان کردن اینستاگرام نکنید.

همه افراد در استفاده از فناوری در یک سطح نیستند و این موضوع، مشکل جدی‌ای به حساب نمی‌آید. اما هر کارآفرینی باید به اندازه کافی در مورد فناوری بیاموزد تا بداند که چگونه می‌تواند از آن به سود کسب‌وکار و مشتری‌های خود استفاده کند. اگر چندین سال پیش قادر به استفاده از فناوری نبودید همه مردم ممکن بود درک کنند اما اگر امروزه قادر به استفاده از فناوری نباشید، کسب‌وکار محصولات دستساز خود را به سوی مرگ سوق می‌دهید.

 

از اینکه مدام در حال تکرار کردن جمله “من در استفاده از فناوری بسیار باهوش و زیرک نیستم.” با خود هستید بپرهیزید!!

 

راه‌حل جذب مشتری:

ببنید که چگونه مشاغل مشابه با شغل شما از فناوری استفاده می‌کنند، سپس لیستی از تمام کارهای تاثیرگذاری که می‌بینید دیگران در این‌باره انجام می‌دهند و ممکن است این کارها در کسب‌وکار شما هم سودی داشته یاشند، تهیه کنید. از موتور جستجوی مورد علاقه خود برای یافتن کلاس‌ها یا برنامه‌ها استفاده کنید تا به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه آن کارها‌ را در حوزه خود استفاده کنید و سپس این کار را انجام دهید. این مورد را به عنوان بخشی مهم در جریان کار خود قرار دهید تا از آن عقب نمانید.

 

چه اشتباهات دیگری وجود دارد که باعث می‌شود کسب‌وکار محصولات دستساز شما در جذب مشتری ناموفق باشد؟ در زیر همین مطلب آن را برای ما بفرستید تا به بقیه موارد اضافه کنیم.

 

منبع: smallbiztrends

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: 4 / 5. تعداد امتیاز: 2