نمایشگاه فروش محصولات دست‌ساز، فروشگاه ثابتی است که در آن خرده‌فروشان محصولات جدیدی را برای فروشگاه‌های خود پیدا می‌کنند.

حضور در یک نمایشگاه باعث به‌دست آوردن اعتبار آن مکان به سود خودتان می‌شود و به شما امکان دسترسی به عمده‌فروشان را می‌دهد؛ که در غیر این‌صورت ممکن است ارتباط با آنها برای شما دشوار باشد.

 

کار با یک نمایشگاه از برخی جهات شبیه به کار با یک خرده‌فروش است اما از جهاتی دیگر متفاوت است. بنابراین در اینجا چند نکته در مورد نحوه یافتن فروشگاه مناسب برای شما بیان می‌کنیم:

 

چگونه یک نمایشگاه دستسازه‌ها پیدا کنیم؟

 

لیستی از فروشگاه‌هایی را که می‌خواهید در آنجا محصولات‌تان را به نمایش بگذارید تهیه کنید. این‌ها رقبای شما نیستند، بلکه فروشگاه‌هایی هستند که برای همان مشتریانی که در حوزه کاری شما هستند جذاب خواهند بود.

می‌توانید از سایت‌هایی استفاده کنید که آمار فروشگاه‌ها و شوروم‌های سطح شهر را بایگانی کرده‌اند. برای این کار کافیست در اینترنت به دنبال به‌طور مثال: فروشگاه دست‌سازه‌ها یا بازار فروش محصولات دست‌ساز و یا…بگردید.

 

تحقیقات خود را انجام دهید

 

بازدید از برخی از فروشگاه‌ها برای عموم آزاد است، بنابراین می‌توانید از آنها بازدید کنید، اما در برخی دیگر بازدید فقط با قرار ملاقات انجام‌پذیر است. هر نمایشگاه دارای روش ارتباطی دلخواه خود است، بنابراین از وب‌سایت آنها یا اینستاگرام استفاده کنید تا بهترین راه برای ارتباط با آنها را پیدا کنید.

 

برقراری ارتباط

 

مانند خریدوفروش به خرده‌فروشان، باید با چند نماینده در فروشگاه ارتباط برقرار کنید. برای فروش محصولات دست‌ساز خود و جذب آنها، محصولات‌تان را با آرامش و صدای رسا معرفی کنید. مهم‌تر از همه باید نماینده فروشگاه را از نزدیک ببینید  و تمام مطالبی را که لازم است بیان کنید.

 

نمونه محصولات دست‌ساز را به همراه داشته باشید

 

این به نماینده فروشگاه کمک می‌کند بهتر محصولات را بشناسد. اگر محصولاتتان دارای تنوع رنگ و اندازه است از هرکدام نمونه‌ای همراه‌تان داشته باشید.

 

ابزارهای بازاریابی

 

مثل لیست محصولات، کاتالوگ، لیست قیمت‌ها و تبلیغات نشان می‌دهد که محصول شما آماده فروش است.

همه چیز را بررسی کنید تا نشان دهید که حرفه‌ای هستید.

نمونه مجلات یا روزنامه‌هایی که محصولات‌تان را معرفی کرده‌اند، آمار بازدید سایت، اینستاگرام و دیگر صفحات مجازی‌تان را داشته باشید. این خود برای محصول شما نوعی تبلیغات است و نشان می‌دهد که شما فروش خوبی دارید.

 

لیستی از خرده‌فروشان که با آنها کار کرده‌اید

 

نشان می‌دهد که شما پیش‌از این در خرده‌فروشی فعالیت داشته‌اید و شما را از دید آنها برندی مطمئن‌تر نشان می‌دهد و داستان موفقیت‌تان را به عنوان دارنده یک کسب‌وکار خانگی و یا طراح تعریف کنید و از مسیرهایی که رفته‌اید بگویید.

 

گفتن داستان جذاب

 

گفتن داستان جذاب باعث می‌شود بعد از جلسه بیش‌تر روی حرف‌ها و پیشنهادات‌تان فکر کنند. اگر فروشگاه پذیرفت که با شما همکاری کند در مورد درصد فروش، اجاره ماهیانه و شرایط همکاری خود بحث کنید.

 

یک نسخه از توافق‌نامه را برای خودتان نگه دارید. مهم تر از همه، اعتماد به نفس خود را در فروش محصولات دستساز خود به‌خوبی نشان دهید.

وقتی که مشتری بداند که شما حرفه‌ای هستید و به کیفیت کارتان اطمینان دارید، قطعا محصولات‌تان را حمایت می‌کند.

 

 

تاکنون چه تجربیاتی را در خصوص نمایشگاه داشته‌اید؟

دوست داریم تجربه شما را بشنویم و به سوالات‌تان پاسخ دهیم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: / 5. تعداد امتیاز:

تا کنون امتیازی برای این مقاله ثبت نشده. لطفا اولین نفر باشید و امتیازتان را برای مقاله مورد نظر ثبت کنید.