3
(1)

اگر در مرورگر گوگل درباره روش‌های پیدا کردن مشتری واقعی و بازار اصلی برای فروش دستسازه‌ها و کسب‌وکارهای خانگی جستجو کنید احتمالا با بیش از دوازده میلیون صفحه مواجه می‌شوید که در هر یک از صفحات نتایج، روش‌های خاصی گفته شده و شاید برخی از آنها هم تکراری یا برای کسب‌وکار خانگی شما بدون استفاده باشند. این نشان می‌دهد که در اختیار داشتن توصیه‌های زیاد همیشه برای یک مسئله راه‌گشا و موثر نیست.

 

اما اگر جستجوی‌تان را روی ایجاد و ساخت محصولات پر فروش برای یک عده مخاطب یا مشتری خاص محدود کنید شاید گوگل به شما کمتر از سیصد هزار صفحه در نتیجه نشان دهد. به نظرتان چرا تعداد نتایج خیلی کمتر از حالت اول هستند؟!

بگذارید از شما یک سوال ساده بپرسم. یک خانم حامله را تصور کنید که می‌خواهد برای فرزندش لباس سیسمونی بخرد. اگر جنسیت بچه را نداند آیا حاضر می‌شود چند میلیون فقط برای خرید لباس‌های دخترانه یا پسرانه خرج کند؟ حتی با فرض ندانستن جنسیت بچه، به نظر منطقی است که لباس‌ها را به رنگ‌هایی بخرد که برای استفاده هر دو جنسیت دختر و پسر قابل استفاده باشند. در تجارت و کارآفرینی هم همینطور است.

 

اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکار خانگی برای ساخت و فروش دستسازه‌ها را دارید باید برای شروع سوال درست را مطرح کنید. برای پیدا کردن مخاطب و مشتری بیش‌تر روی مشتری‌های واقعی محلی حساب کنید. به جای اینکه اول محصولی را بسازید و بعد به دنبال مشتری باشید. اول مشتری‌های اصلی و نیاز آنها را بشناسید و بعد متناسب با آن برای‌شان محصولات دستساز بسازید. این تنها رمز موفقیت برای ساخت محصولات پر فروش و راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی دستساز است.

 

بنابراین اول باید مخاطبین و مشتری‌های هدفتان را پیدا کنید و سپس برایشان محصولات دستساز بسازید. برای پیدا کردن مشتری واقعی دستسازه‌های‌تان از 4 تکنیک زیر استفاده کنید:

 

کارآفرینی کنید

 

سازنده‌ها و کسانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی با استفاده از فروش دستسازه‌ها را دارند باید طرز تفکر کارآفرینی داشته باشند. اگر همانقدر که به ساخت و فروش دستسازه‌ها عشق و علاقه دارید در زمینه کارآفرینی جدی نباشید؛ نمی‌توانید کسب‌وکار خانگی موفقی داشته باشید.

برای این کار باید از فضای ساخت و تولید محصولات دستساز خارج شوید و به مشتری‌های واقعی و مخاطبین‌تان فکر کنید. چون آنها کسانی هستند که در نهایت با خرید محصولات به کسب‌وکار خانگی شما رونق و اعتبار می‌دهند.

 

در قدم دوم؛ سازنده باشید

 

برای کارآفرینی موفق و ساخت محصولات پر فروش باید مشتری‌هایتان و نیازهای آنها را بشناسید. تنها در این صورت می‌توانید محصولات و دستسازه‌هایی را تولید کنید که مورد پسند و استفاده افراد است.

 

اگر نمی‌توانید مشتری واقعی هدف‌تان را پیدا کنید؛ شاید اصلا وجود ندارند!

 

این یک حقیقت غم انگیز است که بیشتر کارآفرینان قبل از راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی خود یا ساخت محصولات دستساز بدون اینکه درباره مشتری‌ها فکر کنند زمان، انرژی و هزینه زیادی را برای ساخت محصولات صرف می‌کنند. در نتیجه نمی‌توانند محصولات‌شان را به خوبی بفروشند چون عملا مشتری‌ای برای آن محصولات وجود ندارد. همانطور که می‌دانید فروش کم به معنای سود کم است و بدون رشد، کسب‌وکارتان خیلی زود از بین می‌رود.

 

اما خبر خوب این است که می‌توانید در این شرایط هم کسب‌وکار خانگی خودتان را نجات دهید. کافی است نگاهی مجدد به محصولات مورد استفاده و پرمخاطب در بین خریداران اصلی بیاندازید و به‌دنبال وجه اشتراک بین محصول دستساز خود با آن بگردید. در این حالت با اندکی تغییر و تنوع در ساخت دستسازه‌های خود می‌توانید محصولاتی پرفروش تولید کرده و به سادگی آنها را بفروشید.

 

بیش‌تر از هر وقت دیگری صبور باشید

 

دنبا پر است از آدم‌هایی که یک کسب‌وکار خانگی را شروع کرده‌اند چون در تولید و ساخت یک چیز (مثل دستسازه یا پخت‌وپز و غیره) خوب بودند. ولی بعد از مدتی فهمیدند که کسی حاضر نیست برای محصول تولید آنها پولی پرداخت کند. اگر این اتفاق برای اولین تجربه کارآفرینی شما هم افتاد، نگران نباشید. کارآفرینی یک چاله نیست بلکه بیش‌تر شبیه یک مسابقه دو ماراتن است. پس اولین محصول دستساز شما می‌تواند یک شروع باشد.

 

درست مثل زمانی که داخل یک تابه داغ و پر از روغن یک تکه ماهی می‌اندازید. برای داشتن یک ماهی لذیذ و خوشمزه باید با پرتاب شدن‌های بی‌امان روغن کنار بیایید. در غیر این‌صورت هیچ وقت نمی‌توانید ماهی سرخ شده و خوشمزه‌ای میل کنید. برای موفقیت در کسب‌وکار خانگی و پیدا کردن مشتری واقعی برای محصولات پرفروش دستسازه‌ها باید با سختی‌ها کنار بیایید و فرار نکنید. همینطور سعی کنید از کسانی که تجربه راه‌اندازی کسب‌وکار خانگی دارند، مشورت بگیرید.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: 3 / 5. تعداد امتیاز: 1