5
(1)

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که بسیاری از محصولات به مقدار انبوه تولید می‌شوند و نه‌تنها مشکل جدی‌ای با این قضیه وجود ندارد بلکه تولید انبوه این محصولات به منظور برطرف کردن تقاضای جهانی این محصول بسیار پسندیده و عالی است.

اما این موضوع که بسیاری از مردم از محصولاتی که توسط انسان‌های دیگر و نه ماشین‌آلات و در تعداد بسیار کمتر از محصولات تولید شده توسط کارخانه‌ها تولید می‌شوند، استقبال می‌کنند، اهمیت فراوانی دارد و می‌تواند تا حدودی دلایل اهمیت تولید محصولات دستساز را بازگو کند.


در ادامه به دلایل اهمیت محصولات دستساز می‌پردازیم:


۱- مدل‌های جدیدی از کسب‌وکار هستند.(تولید محصولات دستساز از جمله کسب‌وکارهای جدید در آمریکا محسوب می‌شود)


در چند دهه گذشته آمریکا شاهد کاهش چشم‌گیر تولید محصولات سنتی و دستساز بوده است. این موضوع از طرفی ناراحت‌کننده است اما از طرف دیگر راه را برای انواع دیگر روش‌های تولید محصولات هموار کرده است.

کسی که به پتانسیل‌های انسانی اهمیت می‌دهد، به تولیدکنندگان محصولات دست‌ساز صدایی می دهد که در غیر این صورت ممکن است نداشته باشند؛ خرید کالاهای دستساز به معنای تایید و زنده نگه‌داشتن آن صدای انسانی است.

هنگامی که محصولات دستساز در سراسر یک کشور تولید شوند و مردم نیز از این محصولات و تولیدکنندگان آنها حمایت کنند، آن کشور می تواند زندگی و تجربه‌های جدیدی را شروع کند.

امروزه شاهد این تغییر بزرگ در سراسر آمریکا هستیم که باعث تبدیل شدن این کشور به مکان بهتری برای زندگی شده است.


۲- ارزش‌بخشیدن به تولیدکنندگانی که خلاق هستند از جمله خصلت‌های باارزش و انسانی است.

“هنر و عشق هر دو یک چیز اند؛ دیدن خود در چیزی که شما نیستید.” 

Chuck Klosterman

زمانی که شما چیزی را می‌سازید، بخشی از وجود خود را در آن رها می‌کنید، هنگامی که کار خود را به پایان رساندید، به این کار افتخار می‌کنید زیرا وجود خود را در آن می‌بینید.

هنگامی که تولیدکنندگان محصولات دستساز بر اساس سلیقه شما؛ رنگ، بافت، شکل و… محصولات‌شان را تولید می‌کنند، این یعنی آنها سلیقه و روحیات شما را در نظر می‌گیرند تا بتوانید با این محصولات دستساز ارتباط برقرار کنید.

تولید یک محصول برای یک فرد خاص و طبق سلیقه و روحیات آن فرد بسیار باارزش‌تر از تولید انبوه یک محصول برای تعداد زیادی از افراد بدون در نظر گرفتن سلیقه و روحیات تک‌تک آن افراد است.


۳- محصولات دستساز در محیطی سرشار از شادی، افتخار و احترام تولید می‌شوند.


آیا تاکنون در مورد فضای کار شخصی که برای امرار معاش محصولاتی را تولید می‌کند مطالعه کرده‌اید؟ 

محصولات آن‌ها تقریبا همیشه در فضایی از شادی، افتخار و احترام تولید می‌شوند و این ارزش‌ها به نوعی در محصولات دست ساز نمود پیدا می‌کنند. به عنوان مثال لباسی را در نظر بگیرید که با نخ ابریشم ساخته شده و تصور کنید نخ‌هایی را که از همان ابتدای کار از میان بند بند انگشتان سازنده لباس عبور کرده‌اند و گره‌هایی که هرکدام از آنها با هدف و ظرافت خاصی زده شده‌اند. این لباس که با حسی سرشار از شادی، افتخار و احترام تولید شده است، نیازمند مراقبت فراوانی است.


۴- یک محصول دستساز نمی‌تواند کپی شود!


هیچ دو محصول دستسازی کاملا شبیه هم نیستند. تفاوت رنگ، سایه، بافت، شکل و … همواره در محصولات دستساز قابل مشاهده است؛ در نتیجه می‌توان گفت هیچ دو موردی از یک محصول، کاملا یکسان نیستند و هر کدام از آنها با دیگر محصولات تفاوت‌های فراوانی دارند. این به آن معنا است که هر محصول دستسازی که شما خریداری می‌کنید، خاص و تک است.


۵- هر محصولی که با عشق و علاقه قلبی ساخته شود بسیار زیباتر است.


شما می‌توانید از میهمان‌های‌تان با یک کیک یخ‌زده که خریداری کرده‌اید و یا با کیک خانگی‌ای که مادرتان درست کرده است پذیرایی کنید. شما می‌توانید کیک یخ‌زده موجود در بازار را با صرف مقداری هزینه برای پذیرایی از میهمان‌های‌تان خریداری کنید اما کیکی که توسط مادرتان با عشق و علاقه برای پذیرایی از آن‌ها ساخته شده است قلب تک‌تک‌شان را لمس خواهد کرد.

در جامعه امروزی تغییر سلیقه و رفتار مصرفکننده در حال وقوع است. بیشتر مردم مایل‌اند درمورد ارزش کالاهای ساخته شده با دست آموزش ببینند و شروع به رویاپردازی درمورد چیزهایی که وجود ندارند، اما بهتر است تولید شوند بکنند. چیزهایی که در زندگی آنها نقشی داشته باشند.

به همین دلیل محصولات دستساز از اهمیت فراوانی برخوردارند. مطمئناً هر کسی می‌تواند این موضوع را به‌خوبی درک کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیاز: 1