استانداردهای داکلی

ما در کنار شما خواهیم بود

اگر برای یک تولید محتوای خوب نیاز به راهنمایی دارید کافیست ویدیوی معرفی دوره‌تان یا لینک ویدیوی آموزشی که قبلا تولید کرده‌اید را برای کارشناسان ما بفرستید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.شما همچنین می‌توانید سایر سوالاتتان را در زمینه‌ی چگونگی تولید محتوای مناسب از طریق ایمیل  info@dakkli.com بپرسید و با ما در ارتباط باشید.

کیفیت تصویر

ابعاد ویدیو باید طوری باشد که کاربران به راحتی بتوانند متوجه جزئیات آموزش بشوند‌. با این حال داکلی اندازه‌ی(1280×720)HD را پیشنهاد می‌کند.

 

حین ضبط ویدیوی آموزشی چه با دوربین و چه تلفن همراه،حتی المقدور از فوکوس و زوم کردن بپرهیزید.این کار علاوه بر کاهش کیفیت ویدیو ممکن است باعث کاهش تاثیرگذاری برای مخاطبان بشود.

کلیه‌ی حقوق تولید و ارائه نزد داکلی محفوظ است و محتوای آموزشی شما با نام خودتان منتشر خواهد شد.

همچنین می‌توانید در قسمت پروفایل کاربریتان و یا در بخش اسلاید دوره ، رزومهٔ‌کاری، لینک شبکه‌های‌مجازی(مثل اینستاگرام) و وب‌سایت شخصی خودتان را قرار بدهید،بدین ترتیب دیگر زحمت گذاشتن واترمارک،زیرنویس و تبلیغات ددرون محتوای ویدیویی را نخواهید کشید.

با این وجود باز هم بهتر است در طول ویدیو خودتان را معرفی‌کنید.

کیفیت صدا

اگر در تولید محتوا از موزیک استفاده می‌کنید،دقت داشته باشید که صدای آن خیلی‌بلند نباشد.بهتر از موزیک مناسب(بی کلام) با موضوع آموزش و نحوه ی تدریستان استفاده کنید.

 

لازم‌نیست از یک میکروفون قوی و گران قیمت استفاده‌کنید.برای تست کیفیت صدا می‌توانید شیوه‌های مختلفی را  به‌کار ببرید.

لطفا در آموزش‌ها از «موسیقی» استفاده نکنید.

کیفیت بیان

لازم است قبل از ضبط برای داشتن تسلط کافی و جلوگیری از اشتباه هنگام توضیح دادن، چندبار تمرین داشته باشید.این کار باعث میشود کاربران به نحوه‌ی آموزش شما جذب بشوند.فراموشی یک متن یا نکته،عدم تسلط شمارا نشان می‌دهد.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته‌باشید سعی در استفاده‌ی مناسب از کلمات برای رساندن مفهوم به کاربران است.

تولیدکننده‌ی محتوا باید به موضوع آ موزش خود مسلط باشد ،بطوری که کاربران بتوانند به سهولت متوجه آن بشوند.

ادای کلمات فارسی و انگلیسی بصورت صحیح  هنگام تدریس،روی کاربران تاثیر مطلوب داشته و در انتقال صحیح محتوا به ایشان بسیار مهم است.

 

اگر می‌خواهید کاربران بیشتری را به ویدیویتان جذب کنید باید با انرژی با مخاطبانتان حرف بزنید.

از مهم‌ترین ویژگی‌های محتوای آموزشی ویدیویی این است که اطلاعات باید بصورت بی‌وقفه و Non-Stop به مخاطب منتقل شوند، پس بهتر است برای کسب رضایت مخاطبین از وقت‌کشی به‌شدت پرهیز کنید. ابزار لازم را طوری که دیده‌نشود ،یا وجه‌ی‌مناسبی داشته باشد در دسترستان قرار بدهید تا لازم نباشد دنبال آن بگردید.

تفاوت «یادگیری با خواندن کتاب» و «یادگیری با تماشای ویدیو» در چگونگی ثبت اطلاعات در مغز است.با استفاده از تصاویر می‌توان مفاهیم را به شیوه ی ساده تری بیان کرد و به مخاطب انتقال داد  .بی وقفه صحبت کردن و نداشتن تحرک باعث خستگی مخاطبان و از دست دادن آنها می‌شود.

 

آموزش‌های شما با نام خودتان در داکلی منتشر خواهد شد پس برای جذب مخاطبان بیشتر  و معرفی برند خودتان به دیگران،لازم است محتوای تولیدی کیفیت مطلوبی داشته باشد‌.توجه به کیفیت علاوه‌بر‌این، باعث افزایش فروش محتوای شما خواهد شد.

ویدیو معرفی

یک‌ ویدئوی معرفی خوب، باعث می‌شود کاربران بتوانند راحت تر به شما اعتماد کنند و برای یادگیری انتخابتان کنند.

در این ویدیو یک توضیح کلی درباره‌ی آموزش‌هایی که قرار است به کاربران بدهید،داده خواهد شد.

برای اینکه کاربران به دیدن ویدیوی شما علاقه‌مند بشوند بهتر است آن را در حداکثر ۳ دقیقه جمع‌بندی کنید.

بهتر است از موضوعاتی نظیر :

 • معرفی خودتان یا مدرس مربوطه
 • سوابق تدریس و فعالیت‌های کاری مرتبط با آن
 • موضوع کلی آموزش و سایر موضوعاتی که قرار است توضیح داده شود
 • تعیین سطح و سن کاربرانی که می‌توانند از این آموزش استفاده کنند
 • پیش‌نیازهای کاربران برای یادگیری این آموزش ها چیست
 • در نهایت کاربران چه‌چیزی را خواهند آموخت

 

در ویدئوی معرفیتان استفاده کنید.

پارت بندی آموزش

کاربران به ویدئوهای کوتاهی که توضیحات مرحله‌به‌مرحله دارند،علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند پس بهتر است برای یادگیری و انتقال بهتر اطلاعات به کاربران، دوره آموزشیتان را به  پارت های کوتاه چنددقیقه‌ای تقسیم کنید (بطوری که هر قسمت مهارت آموزشی برای درک بهتر، در یک ویدیوی کوتاه قرار بگیر).

زمان ایده‌آل برای هر پارت کمتر از۷ دقیقه است،بجز در مواردی که آموزش نیاز به توضیح و زمان بیشتری دارد.برای اینکه ویدیو طولانی‌تر، برای مخاطبان کسل‌کننده نشود و حواسشان پرت نشود، سعی کنید انرژی داشته باشید و ضرب‌آهنگ آموزش را حفظ کنید. ویدئوهای کوتاه، تأثیر زیادی در  یادگیری آسان‌تر و جلب توجه و تمرکز  کاربران دارند و گام‌به‌گام آموزش‌هایی که کاربر باید ببیند را برای او مشخص می‌کند.

 

از دیگر مزایای تقسیم ویدیوی کامل آموزشی به ویدئوهای کوتاه می‌توان به

قرارگیری محتوا با موضوعات مشخص و در ویدیوهای مشخص اشاره کرد که این امر موجب تسهیل یادگیری و دسترسی کاربران به موضوع مورد نظرشان خواهد شد.

انتخاب یک موضوع

برای کسب موفقیت بیشتر در ویدیوی آموزشیتان می‌توانید از موضوعاتی که در شبکه‌های‌مجازی و وب‌سایت ها به صورت سطحی یا کمتر در مورد آنها صحبت شده استفاده کنید.

همکاری با داکلی به چه صورت است؟

داکلی‌ محیطی‌ برای‌ارائه‌ی‌ آموزش‌‌های‌ حرفه‌ای‌ متنوع‌ است‌ و‌ مدرسین‌‌ و تولیدکنندگان‌ محتوا‌ هم‌ در‌عواید‌ فروش‌ آن‌محتوا‌ با‌ داکلی‌ شریکند.

داکلی‌ بابت ارائه‌ی‌ آموزش‌های‌ رایگان‌ از‌ مدرس‌ یا‌ تولیدکننده محتوا هیچ هزینه‌ای دریافت نمیکند و درهر حالت برای محتوا بازاریابی و تبلیغات مناسبی انجام خواهد داد.

اگر یک محصول منحصراً و فقط در داکلی قرار‌داده‌شود ٪۷۰ درصد از مبلغ فروش آن به مدرس یا تولیدکننده‌ی آن محتوا پرداخت خواهد شد.

همچنین اگر ارائه‌ی محصول یا محتوا بصورت انحصاری در داکلی نباشد، ٪۵۰ از مبلغ فروش آن محصول به حساب مدرس یا تولیدکننده واریز خواهد‌ شد.

توجه‌کنید درصد باقیمانده‌ی پول که متعلق به داکلی است، برای هزینه‌های سایت، بازاریابی و تبلیغات محتوا و محصولات برای افزایش فروش صرف خواهد شد.

برای محتوایی که تولید کردهام چه مبلغی را باید درنظر داشته باشم؟

این شما هستید که آموزش ها  و محتوای تولیدشده‌تان را قیمت‌گذاری خواهید کرد.

با این حال داکلی با درنظرگرفتن معیارهای متفاوت و قیمت‌های پیشنهادی رقبا، یک محدوده‌ی قیمت مناسب و سودآور را به شما پیشنهاد می‌کند تا راحت‌تر بتوانید برای قیمت‌گذاری نهایی تصمیم بگیرید.

پرداختوجه در داکلی چگونه انجام خواهد شد؟

اطلاعات آماری شما در صفحه‌ی شخصیتان موجود است.این اطلاعات که شامل تعداد و میزان فروش هرمحتوا،تعداد مشتریان و مبلغ درآمد هستند به شما کمک می‌کنند تا علاوه بر تولید محتوای بهتر، بتوانید وضعیت مالی حسابتان را به راحتی ببینید و بررسی‌کنید.

اگر موجودی حسابتان بیشتر از ۱۰۰ هزارتومان باشد، هرموقع که بخواهید  می‌توانید درخواست تسویه حساب  و دریافت‌وجه بدهید. داکلی در پانزدهم هر ماه درخواست‌های تسویه را بررسی می‌کند و طی 24 ساعت آینده ، مبلغ  درخواستی را به حساب مدرسین و تولیدکنندگان واریز خواهد کرد.

 • در صورت مشاهده‌ی هرگونه تبلیغات در ویدیوی آموزشی (تبلیغات ویدیویی، صوتی، واترمارک، لوگو،کپشن و یا زیرنویس)،ویدیوی دوره‌ی آموزشی جهت رفع مشکل به مدرسبرگشت داده‌خواهد شد. چنانچه تبلیغات نام برده شده پس از آپلود کردن دوره‌ی آموزشی در داکلی مشاهده شود ، آن ویدیو تا زمان رفع مشکل، از دسترس عموم خارج خواهد شد.
 • درصورت لزوم داکلی تغییراتی را برای بهبود کیفیت صدا، نور،  و فهم آسان تر مطالب، در ویدیو اعمال‌خواهد کرد.
 • داکلی تنها قادر به انتشار محتوایی است که قوانین بطور کامل در آن رعایت شده باشد.
 • هر دوره ‌‌آموزشی باید دارای ویدیوی «معرفی دوره» باشد، در غیر این صورت اولین ویدیو، به عنوان ویدیوی معرفی، بصورت رایگان در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
 • مدرس موظف است هرگونه مشکل،سوال و ابهام در تولید و محتوای دوره را رفع نماید.
 • هر دوره آموزشی برای انتشار نیازمند تکمیل فرم توضیحات می‌باشد، فرم باید بصورت کامل و دقیق و توسط شخص مدرس پر شود و چنانچه ناقص تکمیل شده‌باشد و یا مغایرتی در آن وجود داشته‌باشد،جهت رفع نواقص مجددا به مدرس برگشت خواهد شد.
 • در فرم نمونه می‌توانید تمامی اطلاعات لازم جهت تکمیل فرم را مشاهده کنید.
 • فایل ارسالی شامل ویدیوها، فایل توضیحات دوره و نمونه تصاویر (در صورت وجود) است.
 • تولیدکنندگان در داکلی می‌توانند در صورت لزوم ویدیوهای آموزشی خود را به‌روز کنند. توجه داشته باشید که کاربرانی که قبل از به‌روزرسانی در آن دوره ثبت‌نام کرده‌اند به همه به‌روزرسانی‌های شما دسترسی خواهند داشت و امکان فروش مجدد دوره به آنها وجود ندارد.
 • داکلی تلاش می‌کند در اسرع وقت به تمامی درخواست ها پاسخ بدهد،اما به‌طور‌معمول پاسخگویی به هر درخواست تا سه روز کاری طول خواهد کشید
 •  

چگونه دوره آموزشیمان را ارسال کنیم؟بعد از تایید نمونه‌ی ویدیوی آموزشیتان توسط کارشناسان محتوای داکلی،شما قادرخواهید‌بود دوره را بصورت کامل برای ما بفرستید.

ابتدا ویدیوها را بر اساس شماره و  همراه فرم‌دوره(که در یک فایل ورد قابل دانلود‌است) در یک فایل zip قرار بدهید،سپس آن را در یک وب‌سایت هاستینگ«مانند مدیافایر»آپلود‌ کرده و در نهایت لینک آن وبسایت را به ایمیل info@dakkli.com ارسال‌کنید.

حداقل زمان برای یک دوره‌ی‌آموزشی ۲۰ دقیقه است.

دقت‌کنید که فایلهای ذکر شده تحت هیچ‌شرایطی نباید از طریق سرویس هایی نظیر یوتیوب و آپارات که مختص اشتراک‌گذاری ویدیو هستند،ارسال شوند.

چنانچه به اینترنت پرسرعت دسترسی‌ندارید و یا حجم ترافیک اینترنتتان محدود ‌است می‌توانید فایل های دوره‌ی آموزشی خود را با پیک و یا پست برای داکلی ارسال‌کنید.