قوانین همکاری و تعهدات مشترک برای کاربران داکلی


داکلی به عنوان واسطه بین مدرسان و هنرجویان، تلاش می‌کند در بستری امن و با در نظر گرفتن منافع طرفین، زمینه ارائه آموزش ساخت انواع دستسازه توسط مدرسان و امکان بهره‌مندی و کسب تجربه و مهارت در ساخت این آثار هنری توسط علاقمندان را فراهم کند تا به درآمدزایی گروه اول و راه‌اندازی کسب‌وکار خانگی گروه دوم کمک کند. در این راستا قوانین و تعهدات مشترک بین سه ضلع مثلث که شامل “هنرجو” که برای یادگیری هنر تولید انواع دستسازه در این وب‌سایت ثبت‌نام نموده است؛ “مدرس” که دارای تخصص هنری است و با آموزش آن می‌خواهد کسب درآمد کند و “داکلی” که پلتفرم رابط بین این دو گروه است، باید وجود داشته باشد تا نتیجه دلخواه حاصل شود. این تفاهم‌نامه برای آگاهی از قوانین همکاری و شرایط استفاده از خدمات داکلی تنظیم شده است.

هرگونه فعالیت شما در این وب‌سایت شامل ثبت‌نام و عضویت، تولید و ارائه محتوای آموزشی، خرید و دانلود محتوا و یا درج نظر و دیدگاه، به منزله پذیرش تمام مفاد قوانین مطرح شده در این صفحه می‌باشد. داکلی درخصوص مشکلاتی که به دلیل عدم توجه و آگاهی شما از مقررات و سیاست‌های قانونی اعلام شده پیش بیاید؛ هیچ‌گونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت. لذا درخواست می‌شود قبل از هر اقدامی، چند دقیقه وقت صرف کنید و موارد قانونی زیر را با دقت مطالعه بفرمائید.


ما به حقوق قانونی کاربران احترام می‌گذاریم


هر یک از کاربران در این وب‌سایت دارای حقوق قانونی هستند که اطلاع از شرایط و ضوابط برخورداری از این حقوق، یکی از الزامات استفاده از خدمات داکلی است. با رعایت این قوانین و تعهدات که به تفکیک هر گروه از کاربران در ادامه این مطلب می‌خوانید، اطمینان می‌دهیم که بدون بروز هیچ اختلافی، همه فارسی‌زبانان در ایران و هر جای دنیا می‌توانند از این فرصت استفاده نموده؛ اگر هنری دارند آن را به دیگران بیاموزند و یا با استفاده از تجربیات دیگران، مسیر شغلی خود را هموار سازند. 


تعهدات هنرجو


تمام افرادی که برای استفاده از مطالب آموزش دستسازه‌ها به این سایت وارد می‌شوند، هنرجو نامیده می‌شوند. بخشی از مطالب آموزشی به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دارد؛ اما آموزش‌های متنوع ویژه اعضای سایت، با پرداخت هزینه و پس از فعال نمودن پنل کاربری قابل دسترس خواهد بود. با استفاده از مطالب و محتواهای این سایت شما تعهدات قانونی زیر را می‌پذیرید:

1-1 مسئولیت صحت اطلاعاتی که وارد می‌کنید و همچنین حفظ محرمانه نام کاربری و رمز ورود به سایت، برعهده شماست. در صورت عدم رعایت این مورد و سوء استفاده احتمالی دیگران با نام کاربری شما، مسئولیتی متوجه داکلی نخواهد بود. در این موارد می‌توانید در اسرع وقت موضوع را به بخش پشتیبانی داکلی اعلام نمائید تا نسبت به بستن حساب‌کاربری شما اقدام شود.

1-2 استفاده از مطالب آموزشی ما محدودیت سنی ندارد اما مسئولیت استفاده افراد زیر 18 سال از مطالب ارائه شده و اقدامات بعدی آنها که منجر به بروز مشکل و یا خسارتی گردد بر عهده والدین‌شان خواهد بود و داکلی هیچ مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

1-3 به عنوان هنرجو متعهد می‌شوید که محتوای دریافتی از وب‌سایت داکلی را به هیچ عنوان در سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌های گفتگو، وبلاگ‌ها و غیره منتشر نکنید. طبق این توافقنامه فقط اجازه دارید لینک آدرس محتوای مورد نظر را به عنوان موضوع مورد علاقه خود به دوستانتان پیشنهاد دهید و آنها را تشویق به استفاده از این سایت نمایید.

1-4 تمام مطالب آموزشی منتشر شده در داکلی، برای استفاده شخصی شما بوده و مجوز ایجاد تغییر، ادیت و ویرایش به هر دلیلی از جمله تغییر دادن محتوا برای استفاده از آن در سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی شخصی خود را نخواهید داشت.

1-5 تمام محتوای تولیدشده در این سایت تحت پوشش قانون حمایت از مولفین قرار دارد و فروش مجدد آنها توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در سایر وب‌سایت‌ها ممنوع است.

1-6 محتوای آموزشی خریداری شده، بلافاصله پس از وصول وجه از درگاه پرداخت بانک عامل، در حساب کاربری شما قرار خواهد گرفت و می‌توانید به صورت آنلاین مشاهده کنید.

1-7 با توجه به «سیاست استفاده منصفانه» محتواهایی که از طریق وب‌سایت ما خریداری می‌کنید، منطبق بر نیازهای آموزشی شما و زمان لازم برای یادگیری آنها، متناسب با هزینه‌ای که پرداخته‌اید منصفانه، معقول و واقعی است.  

1-8 رعایت موارد امنیتی به هنگام خرید اینترنتی هر یک از مطالب آموزشی، مانند الزام استفاده از صفحه کلید مخصوص و امن برای وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و رمز حساب و یا چک کردن آدرس URL درگاه پرداخت اینترنتی که حتما https/ باشد برعهده هنرجو می‌باشد.

1-9 در صورت تراکنش ناموفق، مبلغ واریزی شما توسط بانک عامل؛ طبق مقررات بانکی حداکثر تا 72 ساعت بعد بازگردانده خواهد شد. تیم داکلی دخل و تصرفی در نحوه عملکرد درگاه‌های پرداخت ندارد لذا در خصوص اشکالات ایجاد شده در این زمینه، پاسخگو نخواهد بود.

1-10 داکلی سعی می‌کند نرم‌افزارهای لازم برای مشاهده ویدیوها یا بارگذاری مطالب و فایل‌ها را در اختیار شما بگذارد اما تعهدی در این خصوص نخواهد داشت و شما خود باید از وجود نرم‌افزارهای لازم برای باز کردن و مشاهده مطالب بر روی سیستم خود مطمئن باشید.

1-11 هنرجویان در صورت داشتن هرگونه پرسش یا اشکال در هنگام آموزش، می‌توانند با درج دیدگاه خود در قسمت نظرات، اشکالات خود را بپرسند و تا اطمینان از یادگیری کامل ساخت دستسازه، ارتباط خود را با مدرس از این طریق حفظ نمایند.

1-12 علاوه بر بخش نظرات در انتهای هر مطلب، برای پاسخگویی به سوالات شما و یا دریافت انتقاد یا پیشنهادات در مورد نحوه تدریس اساتید یا مشکلات فنی درباره فایل‌های خریداری شده، می‌توانید از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.


تعهدات مدرسان 


اگر تولیدکننده محتوای آموزشی درباره دستسازه‌ها هستید می‌توانید با تکمیل فرم تدریس در داکلی درخواست خود را ارسال نمایید. پس از بررسی و تایید درخواست شما توسط مدیریت سایت، قوانین همکاری که ملزم به رعایت آنها خواهید بود عبارتند از:

2-1 هیچ رابطه استخدامی بین شما و ما برقرار نخواهد شد. شما به عنوان مدرس، طی توافقی که تایید کرده‌اید، برای سایت ما محتوای آموزشی درباره ساخت انواع دستسازه‌ها تولید می‌کنید و از این طریق درآمدزایی می‌کنید. بنابراین ارتباط ما یک همکاری دوجانبه مبتنی بر تفاهم است و مشمول قوانین وزارت کار نخواهد بود. 

2-2 مسئولیت محتوای تولیدی اعم از محتوای متنی، صوتی، ویدیوئی، فایل pdf و غیره تمام و کمال با شماست. باید مطمئن شوید حقوق مالکیت معنوی را نقض نکرده و محتوای شما تمام مجوزهای لازم برای انتشار عمومی، تبلیغ و فروش را دارد.

2-3 برای احراز هویت و تایید صلاحیت شما در خصوص آموزشی که ارائه خواهید داد، داکلی اسناد و مدارک و نمونه کار درخواست خواهد نمود. مسئولیت صحت و اصالت مدارک ارائه شده با شماست و در صورتی که در هر مقطع زمانی تخلفی در این مورد مشاهده شود، داکلی در بستن حساب کاربری و پایان دادن به همکاری با شما اختیار تام خواهد داشت.

2-4 مدرسان باید علاوه بر دارا بودن تخصص و صلاحیت هنری، دارای تجربه و مهارت مفید در تولید محتوا در هر قالبی که برمی‌گزینند باشند. محتواهای قابل پذیرش در قالب فایل متنی با رعایت نکات دستوری و آئین‌نگارش، فایل‌های صوتی و یا ویدئویی با کیفیت بالا و سایر موارد می‌باشد. بدیهی است در جامعه امروز اثرگذاری آموزش ویدئویی بسیار بیشتر است و مخاطبان به خرید آنها راغب‌تر هستند.

2-5 شما در تعیین قیمت برای محتوای تولیدی خود آزاد هستید اما برای دریافت بازخورد مناسب از مخاطبان، تیم فنی داکلی با توجه به شرایط، شما را برای قیمت‌گذاری منصفانه راهنمایی خواهد نمود.

2-6 تسویه حساب با مدرس، طبق قوانین همکاری که قبل از شروع کار به اطلاع شما خواهد رسید در زمان مشخص شده انجام خواهد شد و شما در هر لحظه می‌توانید از روند فروش محتوای خود و میزان درآمدتان که در کیف پول شما در پنل کاربری قابل مشاهده است مطلع شوید.

2-7 محتوای تولیدی شما تحت مالکیت معنوی شخص شما قرار دارد و با ارائه آن در وب‌سایت داکلی، در واقع محتوا را به ما نمی‌فروشید. ما شرایطی را برایتان مهیا کرده‌ایم که بدون دغدغه و در محیطی سالم و امن، محصولات آموزشی خود را در زمینه تولید و نحوه ساخت دستسازه‌ها به طور مستقیم به علاقمندان بفروشید.

2-8 انتشارمحتوای توهین‌آمیز، نژادپرستانه، تبعیض‌آمیز، جعلی و خلاف قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

2-9 هیچ‌گونه مطلب تبلیغی نامجاز همانند طرح‌های هرمی و یا درخواست‌های نامطلوب را حتی به صورت تلویحی در محتوای خود به کار نباید ببرید.

2-10 شما متعهد می‌شوید از بستر داکلی به جز برای آموزش و تدریس هنر خود، استفاده شخصی و ابزاری دیگری نکنید.

2-11 نقد یا نفی محتواهای تولیدی سایر مدرسان که قبلا منتشر شده است، در محتوای شما ممنوع است. در صورتی که انتقادی درخصوص هر یک از مطالب سایت دارید، از طریق ایمیل به بخش پشتیبانی سایت موارد را ارجاع دهید و به هیچ‌عنوان عملکرد همکاران دیگر را زیر سوال نبرید.

2-12 با پذیرش این تفاهم‌نامه، به ما این مجوز را می‌دهید که نسبت به انتشار، عدم انتشار، حذف یا بازنشر محتوای شما بر اساس قوانین و تعهدات مشترک فی‌مابین عمل نماییم.

2-13 شما متعهد می‌شوید نام کاربری و رمز ورود خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و مسئولیت حفظ اطلاعات کاربری و امنیت حساب کاربری خود را برعهده بگیرید.

2-14 مسئولیت استفاده صحیح از محیط کاربری و نحوه بارگذاری محتوا در سایت، طبق آموزش اعلام شده با شماست. هر گونه اشتباه عمدی یا سهوی که منجر به از دست رفتن محتوا یا مخدوش شدن آن شود، مسئولیتی را متوجه ما نخواهد کرد؛ اگر چه تیم فنی تلاش خود را برای بازیافت آن مطلب خواهد نمود.

2-15 چنانچه در اثر عدم استفاده صحیح از وب‌سایت یا استفاده از اینترنت ناامن برای درخواست واریز درآمد خود اقدام نمایید و این عمل منجر به هر گونه خسارت مادی به شما شود، مسئولیت عواقب آن برعهده شماست و داکلی هیچ مسئولیتی را نخواهد پذیرفت. از این رو بهتر است برای ورود به پنل کاربری خود، به خصوص جهت ثبت درخواست واریز وجه، از اینترنت اماکن عمومی نظیر کافی‌نت‌ها استفاده نفرمایید. 

2-16 شما تعهد می‌دهید به هیچ‌ عنوان مطلب کپی‌برداری شده از منابع دیگر را که مشمول قانون مالکیت معنوی می‌شود بر روی داکلی منتشر نکنید.

2-17 در صورتی که تخلف شما از قانون مالکیت معنوی محرز و شکایتی مربوط به محتوای تولیدی شما با سند و مدرک دریافت شود، داکلی در فسخ قرارداد همکاری و حذف محتوای منتشر شده مختار خواهد بود و همچنین جبران تمامی خسارت ناشی از شکایت افراد حقیقی یا حقوقی، برعهده شما خواهد بود.

2-18 همکاری شما با داکلی به عنوان مدرس تابع رعایت قوانین اخلاقی و احترام به مخاطب، مدرسان دیگر و تیم اجرایی داکلی است. از این رو لازم است از دخالت نابجا، ممانعت یا مزاحمت در کار سایر مدرسان خودداری نمایید.

2-19 به عنوان مدرس ملزم هستید با مراجعه مستمر به صفحه محتوای خود، از نظرات و دیدگاه‌های مخاطبان مطلع شوید و به پرسش‌های آنان در اسرع وقت پاسخ دهید. بدین ترتیب از اثرگذار بودن محتوای آموزشی خود آگاه شده و در تولید محتواهای بعدی براساس نیاز هنرجویان بهتر عمل خواهید نمود.

2-20 شما متعهد می‌شوید هرگز اطلاعات شخصی سایر افراد اعم از مدرسان و کاربران را افشاء ننمایید.

2-21 درخواست‌های مالی تحت هر عنوان از جمله مساعده، قرض و … مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت و تنها مبالغ حاصل از فروش محتوای آموزشی شما، پس از کسر کارمزد قابل پرداخت خواهد بود.

2-22 مدرسان نباید در تولید محتوای خود اقداماتی مانند استفاده از صدای ضبط شده یا موسیقی خاصی کنند که داکلی مجبور به اخذ مجوز یا پرداخت حق امتیاز به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث شود.


تعهدات داکلی در قبال کاربران


تیم داکلی به عنوان حافظ منافع مدرس و هنرجو، با تبعیت از قوانین و تعهدات مشترک اعلام شده، خود را ملزم و متعهد به موارد زیر می‌داند:

3-1 تیم فنی متخصص ما برای حفظ امنیت سایبری سایت نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا از محتوا و اطلاعات کاربری شما در برابر ویروس‌ها و بدافزارها حفاظت کامل نماید اما به دلیل ویژگی‌های خاص فضای اینترنت، همانند همه سایت‌های دیگر نمی‌توانیم تضمین صددرصد بدهیم.

3-2 هویت مدرسان قبل از انتشار محتوا احراز می‌گردد و بر محتوای تولیدشده تا حد ممکن نظارت می‌شود تا در چارچوب قوانین و اهداف این مجموعه باشد اما در نهایت مسئولیت اصلی محتوای تولیدی بر عهده مدرس خواهد بود.

3-3  ما متعهد می‌شویم محتوای تولید شده شما را به جز بر روی سایت داکلی، در هیچ وب‌سایت‌ یا شبکه‌های مجازی منتشر نکنیم. اما استفاده از عناوین یا بخش‌های کوتاهی از محتوا را در شبکه‌های اجتماعی داکلی و یا هر منبع دیگری که صلاح بدانیم، جهت تبلیغ و جذب مخاطب و ترغیب آنان به خرید از سایت برای خود محفوظ می‌داریم.

3-4 جهت دسترسی دائمی و شبانه‌روزی شما به مطالب سایت، تلاش می‌کنیم و در صورت هر گونه مشکل و ایراد فنی یا تعمیر و نگهداری سایت، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع آن اقدام خواهیم کرد.

3-5 برای تسویه حساب با مدرسان، طبق توافقنامه مشترک و پس از کسر مبلغ کارمزد داکلی، طبق درخواست پرداخت وجه ثبت‌شده مدرس، در زمان تعیین شده اقدام خواهیم نمود.

3-6 ما در قبال فروش دستسازه‌های هنرجویان مسئولیتی نداریم و صرفا آموزش نحوه ساخت این آثار را منتشرمی‌کنیم؛ ولی برای کمک به بازاریابی و فروش آثار هنرجویان، مطالب آموزنده و مفیدی در بخش وبلاگ به رایگان قرار خواهیم داد.

3-7 ما متعهد می‌شویم اطلاعات کاربری از جمله شماره تلفن همراه و ایمیل شما را به جز مراجع دارای حکم قضایی، در اختیار هیچ شرکت، نهاد، ارگان یا شخص حقیقی و حقوقی قرار ندهیم.

3-8 برای تأمین هزینه‌های مالی سایت ممکن است آگهی تبلیغاتی شرکت‌ها یا لینک‌ وبسایت‌های دیگر را در محتوای بارگذاری شده یا در بنرهای تبلیغاتی حاشیه سایت یا هرجای دیگری از سایت قرار دهیم، این کار به معنی تایید محتوای آنها نمی‌باشد. مسئولیت حقوقی در قبال محتوای آگهی شرکت‌ها یا افراد دیگر برعهده ما نیست و مخاطبان خود باید قبل از انجام هرگونه اقدامی در آن سایت‌ها از صحت و سقم مطالب اطلاع یابند.

3-9 داکلی تمام یا بخشی از محتوایی که در دسترس کاربران قرار گرفته است را جز در موارد خاص و با صلاحدید خود حذف نخواهد کرد.

3-10 داکلی مسئولیت پرداخت هرگونه مالیات تحت عنوان مالیات بر حقوق یا مالیات بر ارزش افزوده و غیره برای استفاده از مطالب این سایت توسط کاربران (هنرجویان و مدرسان) در صورتی که موضوعیت داشته باشد را نمی‌پذیرد و پرداخت آن برعهده شخص کاربر خواهد بود.

3-11 هرگونه تغییر در شرایط توافقنامه و قوانین همکاری را علاوه بر اینکه بر روی وب‌سایت منتشر می‌کنیم، از طریق ایمیل نیز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. ادامه همکاری شما پس از این اطلاع‌رسانی به منزله پذیرفتن شرایط جدید از سوی شما تلقی خواهد شد.

3-12 قوانین نافذ در این توافقنامه، تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. این قوانین در نظام قضایی ایران به طور اجتناب‌ناپذیر در مواردی که صادق باشد، مورد پذیرش داکلی خواهد بود.


سخنی با مخاطبان


ضمن احترام به تمامی عزیزانی که از مطالب وب‌سایت آموزش ساخت دستسازه‌های داکلی به هر عنوانی استفاده می‌کنند و تشکر از کسانی که با درج نظرات و دیدگاه‌های خود درباره محتواهای تولیدی، ما را در جهت بهبود و پیشرفت روزافزون یاری می‌کنند؛ به اطلاع می‌رسانیم که:

تیم داکلی در تایید یا عدم تایید نظرات مخاطبان اختیار تام دارد. در صورتی که مواردی خارج از چارچوب سیاست‌های ما در کامنت‌ها درج شود؛ از جمله دادن شماره تلفن برای استفاده شخصی، لینک‌های تبلیغاتی، جملات توهین‌آمیز و غیره؛ منجر به حذف بخشی از نظر مخاطب یا عدم تایید کل آن خواهد شد.


پس لطفا در درج نظرات خود به این موارد دقت کنید:

 • چیزهایی ننویسید که مانع استفاده دیگران از مطالب سایت شود.
 • از درج جملات غیرقانونی، گمراه‌کننده، گستاخانه، آزاردهنده و مخرب پرهیز کنید.
 • درج هرگونه اهانت قومی و تبعیض‌آمیز حتی به صورت تلویحی و کنایه‌ای ممنوع است.
 • از جملاتی استفاده نکنید که منجر به نادیده گرفتن مالکیت معنوی اشخاص دیگر شود.
 • اطلاعات شخصی دیگران و از جمله مدرسان را افشاء نکنید.
 • به حریم خصوصی سایر کاربران احترام بگذارید.
 • درج هرگونه لینک به منظور تبلیغ و ترویج اهداف شخصی افراد حقیقی و حقوقی ممنوع است.
 • از ارسال مطالب حاوی ویروس و بدافزار به شدت پرهیز کنید.
 • هرگونه درخواست مالی یا تجاری و ارسال هرزنامه به هر نحو ممنوع است.
 • استفاده از هر روشی برای جمع‌آوری خودکار اطلاعات کاربران سایت مانند اسپایدرینگ، دیتابیس اسکریپینگ و یا خواندن صفحه نمایش ممنوع است.
 • استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا ممنوع است.
 • استفاده از مطالب سایت برای ترغیب مدرسان یا کاربران دیگر برای انجام کار یا فعالیتی خارج از حوزه کاری ما ممنوع است.
 • از ارسال پیام انبوه ناخواسته و ایجاد بار بر روی سرورها، هر گونه دستکاری و هک بپرهیزید تا تحت پیگرد قضایی قرار نگیرید. 
 • از نوشتن هر موضوعی که برخلاف قوانین جرایم یارانه‌ای و موازین جمهوری اسلامی ایران باشد بپرهیزید.


نحوه اعلام شکایات


ما به حقوق مالکیت معنوی افراد به شدت اعتقاد داریم و تلاش خود را برای نظارت بر تمامی محتوای منتشر شده بر روی سایت به کار خواهیم بست. اگر مدعی هستید مطلبی که انتشار یافته، حق مالکیت معنوی شما را نقض کرده است، شکایت خود را از طریق ایمیلی حاوی موارد زیر برای ما ارسال کنید:  

 • نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل
 • شرح مختصری از محتوای مورد نظر (شامل نام فایل، نام نویسنده یا مدرس، تاریخ انتشار در سایت)
 • اسناد و مدارک و مجوزهای مبتنی بر اثبات ادعای شما درخصوص مالکیت معنوی اثر مورد نظر
 • امضای فیزیکی یا امضای الکترونیکی معتبر مالک اثر
 • در صورت پیگیری به نیابت از مالک، ارائه وکالتنامه رسمی برای وکیل الزامی است.

ما تمام تلاش خود را برای حفظ سلامت معنوی محتوای وب‌سایت انجام می‌دهیم و در مورد شکایت‌های واصله، تیم کارشناسی داکلی در اسرع وقت نسبت به بررسی اسناد و پیگیری موضوع اقدام خواهد نمود. در صورت اثبات ادعای شاکی، بلافاصله محتوای مربوطه از روی سایت حذف خواهد شد و با مدرس مربوطه طبق قوانین و تعهدات مشترک فی‌مابین برخورد قانونی انجام شده و خسارت احتمالی از طریق وی جبران خواهد شد.

رعایت قوانین و تعهدات فوق باعث ایجاد بستری سالم و تداوم انتشار آموزش‌های مفید شده و به ایجاد کسب‌و‌کارهای خانگی کمک شایانی می‌کند. خلق آثار هنری دستساز علاوه بر جنبه زیبایی‌شناختی، منبع درآمد عده کثیری از بانوان و آقایان خلاق است که با توجه به نیاز و تغییر سلیقه مردم، باید هر از چندگاهی بروزرسانی شود. داکلی با فراهم آوردن بستری امن و پویا برای کارآفرینان هنرمند، با اهداف آموزشی راه‌اندازی شده است و در این راه از کلیه کاربران انتظار دارد با پذیرش و عمل به قوانین و تعهدات مشترک فی‌مابین باعث تعالی و رشد خود و ما شوند.

در شرایط فورس ماژور که در اثر اتفاقات پیش‌بینی نشده مانند بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله و یا جنگ که موجب ایجاد اختلال در اینترنت به صورت سراسری گردد و در نتیجه کار سایت، خارج از اراده تیم فنی مختل شده و امکان ارائه خدمات به روال عادی نباشد، انتظار می‌رود کاربران با درک شرایط، تا رفع مشکلات صبور باشند. بدیهی است تیم داکلی برای رفع موانع به صورت قانونی تلاش خواهد نمود تا به تعهدات خود در قبال کاربران به خصوص پرداخت مانده حساب مدرسان اقدامات لازم را انجام دهد.


از شما بابت مطالعه قوانین همکاری و تعهدات مشترک بین کاربران و این وب‌سایت، سپاسگزاریم.